Wellness & Spa, pójście na skrót?

Alternatywne podejście do wellness często wskazuje zastosowanie dwóch różnych wyrażeń: zdrowotne programy wellness oraz dobre samopoczucie. Programy wellness różnią się w zależności od rynku odbiorcy docelowego, któremu są proponowane.

Programy zdrowotne promują wyspecjalizowane firmy oraz szkoły, z uwzględnieniem programów osobistych wellness, sprzedawanych bezpośrednio do jednostek ochrony zdrowia. Programy wellness próbują ułatwić poprawę życia zalecając pozytywne zmiany w stylu życia. Zdrowotne programy odnowy oferują alternatywne techniki medycyny w celu poprawy samopoczucia. Wskazanie czy te techniki rzeczywiście wpływają i poprawiają zdrowie fizyczne jest kontrowersyjne i stało się przedmiotem wielu dyskusji. Zachowania w dążeniu do odnowy biologicznej często zawierają wiele praktyk w zakresie ochrony zdrowia, takie jak dokonywanie zdrowych zmian w stylu życia i wykorzystywanie terapii naturalnych.

Część społeczeństwa opiera wellness na wierze w zapewnienie równowagi w rodzinie, dobrym relacjom i duchowej świadomości.

 

Czynniki społeczne, które wpływają na dalszy rozwój i popyt w dziedzinie Spa&Wellness

-moda na bycie ,,fit”

-wzrost świadomości

-tempo życia, stres

Czynniki demograficzne

-starzenie się społeczeństwa

-wydłużenie czasu życia

-wzrost zamożnosci

 

Istotą SPA jest ,,zdrowie przez wodę” bądź
,,zdrowie dzięki wodzie”

 

Spa jest to miejsce gdzie odkryto źródło wód mineralnych.

a jakie ma za zadanie Spa dla naszego organizmu ?

Miejsce, w którym człowiek ma możliwość pełnego wyciszenia i relaksu i w którym dobroczynnie są wykorzystywane właściwości wody, które sprzyjają osiągnięciu harmonii pomiędzy ciałem a umysłem.

Główne cele zabiegów:
uspokojenie, pobudzenie do aktywnego zmęczonego ciała, polepszenie kondycji, odstresowanie, upiększenie ? Ale na jak długo ??

Zabiegi jakie oferuje SPA:
peeling,

balneoterapia,

fototerapia,

fango,

hydromasaż,

krioterapia,

galwanizacja,

masaż,

refleksologia,

kinezyterapia,

thalassoterapia,

sauny,

body detox,

fitness,

joga

A co za zadanie i jak wygląda przebieg tych zabiegów oraz długość utrzymania efektów już w następnym poście. Oraz opis bardziej ekskluzywnych zabiegów, których podejrzewam, że dużo z nas skreśli od razu po nazwie.

Do usłyszenia!

 

 

 

Create your website with WordPress.com
Get started
%d bloggers like this:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close